Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Obce skučia nemáme peniaze, neskontroluje ich nikto. (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť

A čo s tým?To som

sa nejako nedozvedel.Ale pravdou je,že starostovia majú platy na to čo robia dobré,niektorí až príliš dobré,pretože takých,ktorí si svoje platy aj zaslúžia je ako šafranu.Celý systém samosprávy stojí za prd a to viem o čom hovorím.90% aktivít obecných úradov sa točí okolo výberu daní a poplatkov,ktoré v malých obciach následne žerú platy zamestnancov a na ostatné nevychádza.Bez zamestnancov by však v pri súčastne nastavených zákonoch obec ani nemohla fungovať,lebo furt treba poslať jeden výkaz tomu,druhý tamtomu a ak nie príde pokuta.Takže buď sa peniaze minú na platy,alebo na pokuty.:-)Ako u blbých.Navyše nechápem,prečo by obce,čo len tak tak prežijú a za desiatky rokov sa nezmôžu na žiadnu investíciu ako aj obce vzdialené od seba pár metrov nemôžu byť zlúčené do väčších celkov /aj nasilu/,prečo musí mať každý svoje úrady.Na tieto zásahy samozrejme nie je a ani nebude ochota,lebo nikto nechce,aby mu vládol richtár z druhého chotáru.Žiaľ stále rozmýšľame tak,že bližšia košeľa ako kabát,takže obavy sú opodstatnené a pravdepodobne by sa v zoskupeniach obcí správalo systémom-vačší pes.........-.Na druhej strane viem,že obec,ktorá má pár schopných,nepokazených ľudí dokáže samostatne fungovať vo všetkých činnostiach,ktoré občan potrebuje,či už zvoze odpadu,údržby ciest,údržby osvetlenia,vývoze žúmp,prevádzkovania napríklad vodovodu,čističky atď.Je za tým veľa roboty,ale ide to.V drvivej väčšine obcí si však starostovia zvykli na to,že všetku svoju činnosť sústreďujú na vypisovanie projektov,z ktorých väčšina skončí v koši a modleniu sa k božstvu zvanému eurofondy.Niekomu sa to podarí,niekomu nie,ale vo všeobecnosti je toto ,,súťaženie" obcí o peniaze,z ktorých sa minimálne 30% minie účinkom choré.O probléme samosprávy by sa dalo písať veľa a už sa mi ani nechce,takže na záver.Vláda by mala nájsť odvahu urobiť rázny rez v samospráve,ale oveľa dôležitejší by bol krok urobiť poriadok v štátnej správe,pretože sa mi zdá,že tam uniká oveľa viac peňazí ako v dedinkách a mestečkách.No keďže som realista a viem,že politici potrebujú starostov ,ktorí im budú naháňať ovečky do košiarika ešte dlho sa nič nezmení a kravatníci na obecných úradoch môžu spokojne spávať.
 

Čo stým, riešenie?

1. Sankcie do zákona o obecnom zriedení - nieje možné aby na starostov a pridruženú miestnu mafiu neplatili v právnom štáte sankcie , zákony, tak ako na všetkých ostatných ľudí , podnikateľov , šoférov, ....

2. Musela by v štáte vzniknúť nezávislá porkuratúra a polícia súdy. -V tomto štáte takýto orgán neexistuje. V prvom rade by musel mať tento štát aspoň riadneho generálneho prokurátora, nemá ani to je to výsmech!

3.Zlúčenie malých obcí .

4. Kvalifokovanosť starostov a nutnosť základného právneho vedomie poslancov + zodpovednosť. Nieje možné aby sprostý, nevzdelaný ***** despoticky vládol múdrym a zodpovedným a to naviac pod ochranou prokuratúry, polície a vlády SR.

5. Zmeniť jalové NKÚ . Z doporučovacieho orgánu na skutočný orgán ktorý keď zistí tak koná .

6. Zrušenie súčasných fiktívnych hlavných kontrolórov obce . - Je treba zriadiť profesionálnych kontrolórov a nie poskokov starostu za účelom oklamania verejnosti , ktorí povinne kryjú zlodejčiny, nenesú zodpovednosť no platy berú .

Každý z týchto bodov by zásadne pomohol, Ani jeden z týchto bodov sa splniť nedá lebo ide o celý diabolský systém nadvlády nad podanými!
Pre čo? Lebo táto samospráva, najväčšia somarina pod slnkom vyhovuje všetkým zlodejom od spodu až po vrch, žiadna doterajšia vláda tento dehonestujúci systém nezrušila, len ho zdokonaľuje k horšiemu, lebo tu ide o 3000 nekontrolovatelných práčok peňazí, kde si každý potichu zobne percentá. A čo občania "ovce a barani"? Tým zvýšime dane. V iných štátoch sa to končí občianskou vojnou.
Juraj Kukla
 

obcania popri napinavych realityshows ne

cas na pletky na mnv...!
Aj to je dovod.., ze samosprava stale este nie je samosprava, pokial sa nezmenila definicia na vyklad:
ze sa samo-volne sprava, nezavisle na obcanoch...!
Svojho casu mimovladky robili tzv. odpocty, kde porovnavali predvolebne sluby s realizaciou...
Parkrat si takto prihriali polievocku "slusni" politici..
Parkrat to urobili aj niektore media...
No uz dlho som nic necital...! :(
Ak nebude snaha verejnosti konfrontovat sluby a plnenie...tak si trufnu do "politiky" fsetci podvodnici a budu slubovat eurofondy a krajsie zajtrajsky donekonecna...lebo na Sk sme optimisti a..."nadej zomiera posledna" ! A mozno motyka vystreli...
 
Hodnoť

Ako však dodám.... A prízwukujem.

Vraj - "novinári píšu".... V mafijánskom meste si obecná výpalnícka mafija vyčíňa priebežne úplne nekontrolovane a nijaký obecný novináriK sa o tom nikdy ani nedozvie.... Objasňujem.
Priblížim. Poslanci obecní ani Vrchný veliteľ mafije obecnej vôbec neodpovedajú na moje interpelácie. Sťažnosti na obecnú mafiju vybavuje mafija sama a NIKOMU v mafijánskom Meste pre ľudí to stále neprekáža....??!
Prokuratúra zametá, kolícia odkladá!
http://sjekel.blog.sme.sk/c/29...
http://sjekel.blog.sme.sk/c/30...
http://sjekel.blog.sme.sk/c/30...


http://vybrali.sme.sk/c/Ako-do...
http://sjekel.blog.sme.sk/c/26...
popletKOwia no, ale vy viete....
 
Hodnoť

JURAJ, TOTO STE PODPOROVALI, PAMATAS?

Za môjho starostovania som zohnal hasičom 5 000 € dotáciu a keby som mal možnosť šlo by to k lepšiemu. Aj mnohí hasiči bohužiaľ uverili klamstvám p. Vlžákovej a ďalších poslancov a dnes to ľutujú. Vidia, že sa dostali aj oni ako celý Babín zpod dažda pod odkvap. Pani Vlžáková a spol s.r.o. nedokázala získať žiadnu dotáciu pre hasičov, ba čo horšie, šikanuje hasičov a vydiera ich nútením do práce i keď v rozpočte majú hasiči na tento rok vyhradené peniaze. Ale ak dočasné (za)vedenie obce Babín použije peniaze v rozpočte aby dalo 5200 € svojim rodinným príslušníkom, 5 000 € spriaznenej firme Real Stav a skoro 18 000 € ďalšej spriaznenej firme z obecných peňazí jasné, že pre občanov Babína ako i hasičov nezostáva. No a potom jak otrokári sa snažia naši dočasní (za)vádzači zo súkromnej firmy Vlžákovci a spol s.r.o. vyhnať hasički na panské a nútiť ich makať. Makať za to, na čo majú zo zákona právo, nakoľko to tí istí poslanci čo ich dnes zotročujú v rozpočte v januári 2012 pre hasičov schválili. Vidíte milí Babinci, pred referendom Vám sľubovali ISTOTY a dnes sa tie ISTOTY zmenily na RANY ISTOTY..... Verím, že 27/10/2012 sa už rozhodnete správne...

Více zde: http://peterlatak.webnode.sk/n...
 

v Babíne

Nerozumiem otázke.
O Babíne viem z médií a článkov, ktoré píše starosta p.Laťák, ale tomu obrovskému gulášu čo vypisuje je ťažko rozumieť. Mám na to svoj názor.
 

ano Občanb, spravne si to pomenoval

NEROZUMIES TOMU!
 

vysvetli

Tak mi to vysvetli ako to vlastne je v tom Babíne s odvolaním starostu Laťáka a tým čo tu teraz vypisuje na "pani Vlžákovúm jej súkromnú firmu a dočasných (za)vádzačov" , či som si utvoril správny názor?
 
Hodnoť

Fica

ste do toho pliesť nemali pán angažovaný. Lebo som si istý, že práve jeho spôsob vlády je totožný s logikou vami odsudzovanou. To že má veľkohubé reči ste si už mohli všimnúť. Ako aj to, že peniaze od neho tečú vždy ku jeho mecenášom. Ako to že ho teda spomínate. Lebo má tie veľkohubé reči? Ale to majú iste ja mnohí z opozície....
 
Hodnoť

hlboké nedorozumenie

Fica ja neobdivujem, spomínam len pre to, ako paródiu , že za predchádzajúcej vlády vykrikoval v médiách, že tu máme "bezprávny štát". No v tomto jedinom mal určitú pravdu, na to mám tisíc príkladov, v tomto štáte sa občan dosial práva proti papalášom riadnym spôsobom ťažko dovolal. Je tu bábková vláda, rozhodujú iní. Teraz mám vládu jeho jedinej strany, oprášili Gorily, obsadili všetky najvyššie posty, vyhodili policajného prezidenta, urobili výmenu národa na úradoch. Už tu máme právny štát ? Nemáme!!! Nemáme ani len generálneho prokurátora, to je vizitka pred celým svetom!
(A čo tým myslíte že pán angažovaný? )
 


Najčítanejšie


 1. Martin Greguš: Poslanec Blaha vs ETIKA. Viete aké predmety Ľ. Blaha učil na Akadémii policajného zboru? 1 138
 2. Peter Gregor: Čierno biela sloboda - Zanzibar. 519
 3. Martin Greguš: Matovičov status o obyčajných ľuďoch a dôchodcoch. Je to správna "interpretácia" situácie? 242
 4. Michal Porubän: Senzácia : O poslanca Ľuboša Blahu prejavil záujem Oxford,Harvard a aj Princeton ! 230
 5. Karolína Olšavská: Dve sestry alebo Kam môže dospieť zlo zasiate rodičmi 201
 6. Simona Kyselicová: Ako som začala predávat' medovníky v zahraničí || Život v Nórsku 182
 7. Martin Ondráš: Prvý minister novej vlády o ktorého sa zaujíma generálna prokuratúra 158
 8. Michal Šimečka: Dedičstvo Fica a Pellegriniho - sme poslední v EÚ 125
 9. INEKO: Samosprávy vstupovali do koronakrízy s dosiaľ najnižším dlhom 92
 10. Tomáš Vodvářka: Židovský humor XXXIII 87

Rebríčky článkov


 1. Peter Biščo: Tata Fico & Pele syn - večerné rozhovory 2.
 2. Peter Biščo: Tata Fico & Pele syn - večerné rozhovory 1.
 3. Martin Krištoff: Problémy dodávok vakcín korigujú akcie farmafiriem
 4. Olívia Lacenová: Kuriérske spoločnosti sa zviezli na silnejúcich online nákupoch
 5. Stanislav Jurčišin: Kapitalistický úžernícky režim v plnom rozkvete. Quo vadis?
 6. Michal Ičo: Tibor Ičo- Stromy
 7. Stanislav Martinčko: Čo všetko hodinku meral Pellegrinimu krajčírsky majster???
 8. Jozo Peric: Chorváti chcú aj napriek pandémii euro. Chorvátsko ho prijme v roku 2023
 9. Vladimír Bohm: Zrušenie Trampových profilov urýchľuje koniec sociálnych sietí
 10. Dušan Seberíni: Nehádžte perly pod svine. Príhovor ministrovi zdravotníctva


Už ste čítali?