Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Samospráva, raj korupcie a nepotrestaných podvodov. (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť

Presne tak!

A nikto nerieši, že najviac peňazí ide do samospráv - majú tam desiatky tisíc zamestnancov, ktori su odmenovani podla rozhodnutia starostu bez akehokolvek stropu - nesleduju ich media, su tam desiatky tisic poslancov (viac ako 20-tisíc) a skoro 3000 starostov a primatorov. Nehovoriac o eurofondoch a inych dojnych kravach.
 
Hodnoť

 

K + !!!

Co som si vsak poslednou dobou uvedomil, ludia su sice rozhorceni (a prvom), ale vacsinou to konci len nejakym nasrdenym blogom... Autori a dsikuteri si v kyberpriestore vyleju srdce, odventiluju hnev a to je vsetko. Ako vravi prislovie, psy stekaju, karavana ide dalej. Rovnako doapdli aj antigorilie protesty, proste volby prehrmeli, byvala koalicia, ktora mala plne usta spravodlivosti a ktovie coho, sa zrazu bije o kosti, co im velkovladar fico podhodi, samotny fico mliaska blahom, lebo sa mu splnil sen a bude vladnut sam, proste ziadna zmena...
 

dotiahnuť do konca!

"Väščinou to konči len nejakým nasraným blogom" - máš pravdu, škoda, lebo hore sú úmyselne hluchí a slepí no ja som taký " somár" že to vždy ťahám do konca, lebo som sa stokrát poučil že inak to nemá žiadny význam. Náš miestni diktátor je už odsúdený za falšovanie uznesení a zlodejčinu, ešte sa z posledných síl druhý krát odvolal a medzi tým sa zistilo, že si zamestnával podvodom svojho prívrženca poslanca ako zamestnanca obce a ten išiel za neho život položiť a navrhoval mu odmeny. A to už bude zneužívanie právomoci a porušovanie povinností pri správe cudzieho majetku. Nehovorím o tom, že spôsobil, že na obecný majetok začala dražba a občania daňovníci museli za zbojníka platiť aj dražobné úkony. Juraj Kukla
 

Niečo mi to pripomína,

náš primátor akože ,,nezávislý" bývalý komunista, ktorý sedí v prvom rade v kostole na každé sviatky , a ktorý náš region otravuje už 3 volebné obdobie-10 rokov, si zas bežne jazdil pod vplyvom alkoholu, spôsobil nehodu, ututlalo sa to...Svojim verným dával dary- nájomné byty zo štátneho, pozemky, je prepletený s JaT, také maličkosti, že mal každý rok inú o 20 rokov mladšiu pipulku je úplne normálna vec, ktorú mu toleruje nielen jeho žena, ale aj jeho dôchodcovia, ktorí ho volia....Korupcia je jeho najlepšia priateľka...Je mi z neho zle. Stačí, keď pred voľbami rozdá pár papúč, obrusy a pohostí dôchodcov jedlom a tí sú opäť odhodlaní znova ho voliť...Lebo však v kostole sa ukáže, Nejaké nájomné byty stavia, v každom regionálnom týždenníku nájdete min. tri jeho fotografie ako gratuluje jubilantom, novým bábätkám, ženám k MDŽ.....Je to proste neskutočný muž. Fuj!
 
Hodnoť

akí voliči, taká samospráva

Hodnoť

Zaujatie

Nič iné. Neviem, či autor nie je neúspešným kandidátom na starostu alebo poslanca, ale toľko žlče som tu už dávno nečítal.
 

 

Bárs by si mal pravdu, že je to žlč, ale nie , to nie je to žlč ale smutná realita takzvanej samosprávy samovlády na Slovensku. A dvadsaťročné skúsenosti v práci v tomto obore, kde spústa ľudí vŕta dieru do vody snaží sa o minimálnu spravodlivosť, sú zúfalí z bezmocnosti a ono sa to rúti stále opačným smerom .

S pozdravom Juraj Kukla
 

To vieš, že áno,

pokiaľ si dobre spomínam, problém Kukla sa rieši asi od roku 1991..mám pocit, že v posledných voľbách kandidoval a v predchádzajúcich tiež...samozrejme, že neuspel a aj to je dôvod, prečo je plný žlče a nenávisti.
Ide o veľmi konfliktného človek, a ktorý, pokiaľ to nebude on, tak je vždy proti...
Zvolili si občania poslancov?..zvolili, zvolili si starostu (ku)?...zvolili. Nezvolili si Kuklu?...nezvolili - prečo asi?!!!
Nie je to preto, lebo ho poznajú?!!!...no asi preto.
Bol by som rád, keby mu to aspoň raz v živote vyšlo, aby vedel čo to obnáša...ale on nikdy zvolený nebude, tak si vlastné mindráky ventiluje cez vlastné združenie...a opľúvanie všetkého a každého kto dosiahol viac ako on...
 

Táraš a si anonym

Ahoj Pán Jaky anonymus.
Nie pán Kukla, ale pán starosta obce Brunovce Močko sa rieši od r. 1991 kedy podvodom vyhodil siedmich poslancov zvolených v slobodných voľbách, začal si sám sebe prideľovať podvodné odmeny, falšoval uznesenia OZ, rozpočty obce, zasadania OZ boli tajné, až to skončilo ukradnutím urbárskych pozemkov, dražbou obecného majetku a pokutou 1,5 mi korún, ktorú uvalili noví poskokovia novej satarostky kotrá pokračuje nie na vinníka, ale na hlavy chudákov občanov starých dôchodcov, ktorí nemajú už ani prežitie. Diktátori sa napchávajú ako prasce v žite sú významní, lebo v šenku zaplatia a napijú sa ako... a chudáci ľudia nevedia kde je sever. Takáto je úroveň v Brunovciach.
Ja som podľa Vás konfliktný, že som sa s týmto svinstvom aj z ďalšími občanmi nikdy nezmieril a nezmierim že pomáham každému a chodia za mnu keď sú v prúsri všetci, či sú z toho, alebo z toho tábora vtedy som im všetkým dobrý a robím pre nich zadarmo.
Juraj Kukla,
a ty sa ako že sa to vlastne voláš, keď o mne píšeš takéto drísty odtajni sa možme hodiť reč aj dôkazy.
 

občanb,

tak za prvé - neviem o tom, že by sme si potykali - ja si tykám iba s normálnymi ľuďmi
za druhé - prečo by som mal odtajniť svoje meno?-pred takými psychotikmi ako je "občanb" je lepšie zostať v anonymite...kto mu bude oponovať, tak toho tento týpek bude vláčiť po súdoch...btw, ako to bolo s tými fackami?...a neboli to stúpenci Močku, pokiaľ ma informovali, boli to spoluobčania, ktorým psychotici, ktorí sa nevedia realizovať inak riadne lezú na nervy...nicht wahr?...
za tretie - prečo , šianam Vaše ctené hlavy, "občanb" kandidoval aj do NR SR?!!...len mi nehovorte, že chce niečo naprávať...ono si to myslí, že keď bude trepať ručičkami a nožičkami, ako v prípade Brunoviec, že si ho niekto všimne....nuž - všimli si - ale málo!!!
Končím "občanb" a už nebudem na Vás reagovať...ozývajú sa Vám tí, čo Vás nepoznajú...ale keby boli z Brunoviec ako som bol aj ja...
 

kandidát?

Samozrejme že som bol aj kandidát, inak by som si nemohol dovoliť takto písať, lebo by mi hneď povedali pre čo si ty nekandidoval a neukázal že sa to dá aj inak, bez zlodejčiby, tak že ti bude stačiť len ten kráľovský plat. No v Slovenských " Horných a Ddolných výplachoch" majú Bohu žiaľ cenu krčmovníci a tlápači a ja v krkčme nesedím a nekupujem hlúpymi sľubmi ľudí. Juraj Kukla
 

lubos

Kde ty zijes ked si myslis ze je to zlc.Asi niekde v jaskyni a na chvilku si prisiel pozriet pribuznych ,tak nevies co sa deje.Toto co sa prebieha nielen na Slovensku ale v celej Vychodnej Europe, je najvacsia zlodejina v dejinach.Najlepsie na tom je, ze takmer vsetko je legalne, lebo byvali komunisti si na to porobili zakony.Zakon sa da schvalit na cokolvek, aj na vrazdenie-prikladom moze byt fasizmus a stalinizmus.
 

 

Ahoj Ľuboš,
Na tvoju otázku kto je autor, som to ja Juraj Kukla a po založení Združenia občanov miesta obcí Slovenska som členom správnej rady. Denne sa na mňa obracajú o pomoc občania z celého Slovenska, sú zúfalí z bezmocnosti nad tým čo vystrájajú v ich obciach starostovia diktátori, alebo rôzni ich prisluhovači ako rozkrádajú a pochovávajú ich obce ako nastupuje nútená správa, ako vybielili obecné kontá , ako im nehorázne zvyšujú dane aby mali na kráľovské platy a ako ich polícia a prokuratúra v trestnej činnosti kryje.
My sa týmto ľuďom snažíme poradiť, aby nerobili zbytočne chyby, ktoré sme dávno preskákali a aby bola ich snaha účinná a aby sa v tomto štáte niečo zmenilo. Stačí toľko?
S pozdravom Juraj Kukla a ak budeš potrebovať niečo konkrétne ozvy sa poradím ak budem vedieť.
 
Hodnoť

Ako to vyriešiť?

Stačí zaviesť sankcie do zákona o obecnom zriadení a do trestného poriadku postaviť občana obce do procesného postavenia poškodeného ak podáva trestné oznámenie na starostu, ktorý rozkradol naše obecné financie daňových poplatníkov. Čo sa vyrieši? Úplne všetko! Za strostov sa prestanú hrnúť zbojníci a občania sa budú môcť účinne brániť, lebo budú v postavení poškodených. No na to by bolo treba vôľu z hora a tá je práve opačná. Nadvláda nad občanmi !
 
Hodnoť

 

Chýbala nám možnosť slobodného vyjadrenia názoru. Už dvadsať rokov ju máme. Písať aj rozprávať môžme kde chceme, čo chceme.
 
Hodnoť

Zmena je na nás a v nás

Len keď sa zmeníme my sami, keď zmeníme svoje postoje a zistíme, že žijeme v bludnom kruhu a dokážeme z neho vyskočiť, zistíme, o čo tu ide....že žijeme v hlbokom omyle, omyle ktorý nám niekto podhodil, v podobe "demokracie" a "Slobody" ale to ako chceme žiť a žijeme, zato si môžeme sami-to musíme pochopiť.Každý z nás, v každom momente ako myslí, cíti a koná, to sa aj odzrkadlí v jeho živote. Ak dlho myslíme na zlé, tak to zožneme. Dôvody marazmu hľadajme hlboko v sebe....
 


Najčítanejšie


 1. Martin Greguš: Poslanec Blaha vs ETIKA. Viete aké predmety Ľ. Blaha učil na Akadémii policajného zboru? 536
 2. Peter Gregor: Čierno biela sloboda - Zanzibar. 287
 3. Martin Greguš: Matovičov status o obyčajných ľuďoch a dôchodcoch. Je to správna "interpretácia" situácie? 142
 4. Karolína Olšavská: Dve sestry alebo Kam môže dospieť zlo zasiate rodičmi 119
 5. Michal Porubän: Senzácia : O poslanca Ľuboša Blahu prejavil záujem Oxford,Harvard a aj Princeton ! 101
 6. Simona Kyselicová: Ako som začala predávat' medovníky v zahraničí || Život v Nórsku 90
 7. Martin Ondráš: Prvý minister novej vlády o ktorého sa zaujíma generálna prokuratúra 69
 8. Michal Šimečka: Dedičstvo Fica a Pellegriniho - sme poslední v EÚ 61
 9. Filip Pastorek: Nejvyšší správní soud zasiahol proti korupčnému komisárovi z Luhačovíc 46
 10. Tomáš Vodvářka: Židovský humor XXXIII 45

Rebríčky článkov


 1. Peter Biščo: Tata Fico & Pele syn - večerné rozhovory 2.
 2. Peter Biščo: Tata Fico & Pele syn - večerné rozhovory 1.
 3. Martin Krištoff: Problémy dodávok vakcín korigujú akcie farmafiriem
 4. Olívia Lacenová: Kuriérske spoločnosti sa zviezli na silnejúcich online nákupoch
 5. Stanislav Jurčišin: Kapitalistický úžernícky režim v plnom rozkvete. Quo vadis?
 6. Michal Ičo: Tibor Ičo- Stromy
 7. Stanislav Martinčko: Čo všetko hodinku meral Pellegrinimu krajčírsky majster???
 8. Jozo Peric: Chorváti chcú aj napriek pandémii euro. Chorvátsko ho prijme v roku 2023
 9. Vladimír Bohm: Zrušenie Trampových profilov urýchľuje koniec sociálnych sietí
 10. Dušan Seberíni: Nehádžte perly pod svine. Príhovor ministrovi zdravotníctva


Už ste čítali?