V akej žumpe to na zvrchovanom Slovensku žijeme?

Autor: Juraj Kukla | 5.4.2013 o 11:07 | (upravené 5.4.2013 o 11:19) Karma článku: 11,16 | Prečítané:  1173x

Vypočul som si záznam zo stretnutia starostov z regiónu Novohradu so známou osobnosťou Pavlom Pachníkom, kde s nim debatovali o zákonnosti v samospráve. http://www.seredonline.sk/clanky/pavol-pachnik-radi-samospravam-ako-nerobit-protizakonne-vzn-ka/

 

1200 poukázaní prokurátorov na protizákonné, protiústavné nariadenia obcí, (VZN) ktorými uvaľujú obce, starostovia, neznalí poslanci, ktorí často nevedia, alebo ani vôbec nič nechú vedieť, povinnosti na občanov a určujú poddaným ako za feudálneho zriadenia sankcie, za ich nedodržanie. Zistil a dotiahol ich do konca, až po protesty prokurátorov a zrušenie nezákonných nariadení jediný človek nášho štátu, Pavol Pachník! A čo keby bolo desať Pachníkov a 3600 zrušených protizákonných VZN, dokopalo by to konečne tento diabolský štát zrenovovať zhumpľovanú samosprávu – samovládu, alebo naopak prideliť jej ešte väčšie právomoci?

Pýtam sa mocipánov v tomto štáte, je toto zákonný koniec, poškodenie občana, nezákonným VZN, uvalenie súdnej exekúcie za postavenie sa na odpor proti protizákonnému VZN, zrušenie protizákonného VZN a často vydanie ďalšieho protizákonného VZN? Toto je riešenie? Takto Vám to vyhovuje súdruhovia, aby ste zastrašovali a úplne ovládali podaných v tomto zhumpľovanom štáte smerujúcom do pekla?

Nestačí miestnym mocipánom, že bezohľadne požívaju všetky požitky, poberajú v tejto katastrofálnej dobe kráľovské platy, dávajú si často kúpeným poslancom schvaľovať odmeny, ( npr. v malej živoriacej obci 1800 Eur a občania žijú z dvesto) že nemajú nad sebou nikoho, nemajú pracovnú dobu, mnohí poberajú ďalšie obrovské peniaze z viacerých stoličiek, ako poslanci v parlamente a šijú si tu pre seba svoje zákony a práve si navrhujú zasa zvýšenie kompetencií? Nestačí že môžu valcovať nepohodlných ľudí ako odtrhnutý vagón, že neexistuje zákon o obecnom zriadení, ktorý by im aspoň za najhrubšie protizákonnosti stanovoval nejaké sankcie tak ako občanom a že orgány činné v trestnom koní ich trestné činy hrajú 23 rokov do autu ako na páse, že je z toho na zvracanie?

Ako to že na starostu môže kandidovať odsúdený človek, starostu môže vykonávať človek bez vzdelania a vedomostí s nedokončenou základnou školou a dostane do rúk obrovskú právomoc ničiť osud obce jej občanom a nariaďovať, trestať, exekuovať nepohodlných občanov?

Toto nestačí! Oni musia ešte vydávať aj svoje vlastné protizákonné nariadenia, nadraďovať ich nad zákony a uvaľovať nimi ďalšie povinnosti a sankcie na občanov !!! V akej žumpe sa to na tomto zvrchovanom Slovensku „plácame ako ryby na suchu“ a dokedy?

Starosta v rozhovore hovorí „ my naozaj nie sme kompetentní, my sme len vykonávatelia ... „ (tak to ste riadne vychytali pán starosta) a na koniec iný rečník za rečníckym stolom číta z jalového nevykonateľného zákona 369 o obecnom zriadení, z tejto sprostej frašky napísanej na oklamanie verejnosti, ako starostovia musia dodržiavať ústavu a všeobecne záväzné právne predpisy a aby toho nebolo dosť, zaklincuje, že následky, prehraté súdy budú za zlé rozhodnutia starostov, samospráv, platiť všetci daňoví poplatníci. Teda aj úplne nevinní ľudia, ktorí platia dane a obecný úrad zďaleka obchádzajú a nechcú s týmto často najväčším hniezdom nezákonností a miestnej mafie nič mať. Strašné kde to žijeme v akom blázinci sa to snažíme o elementárnu zákonnosť, aby nám rôzni mocipáni a 300 exekútorov v štáte nezničilo život?

Tvárime sa, že sa nič nedeje, resp. naši najvyšší vladári v drahých frakoch, v milionových autách, v drahých vilách v Tichomorí sa tvária, že je všetko zo štátom i samosprávou – samovládou v poriadku, že vraj máme demokraciu, najväčší hospodársky rast a trepú nám rôzne kraviny, len aby sprosté volebné stádo pred voľbami znova prekabátili a mohli ho ďalej cynicky vyciciavať. Dáte sa aj vy budúcich voľbách prekabátiť?

Žiadna doterajšia vláda, žiadni politici dvadsať rokov škeriaci sa z obrazoviek, sa nedali dokopať všemožnými aktivitami ľudí z celého štátu, aby odstránili samosprávu-samovládu, tento najnedemokratickejší systém šahajúci na krk každému občanovi, kde diktátor môže beztrestne všetko a občan právo nemá. Boja sa aby neprišli o svoje voličské hlasy, ktoré im starostovia významne zabezpečujú.

Takto účelovo si vyrobili politici z dobrej pôvodnej myšlienky ktorá sa nazývala samospráva, ktorej sme sa spočiatku tešili, príšernú bludu, ktorá môže ako predĺžená ruka najvyšších mocipánov a jej mafie odstraňovať zákonnosť, valcovať ľudí, rozkrádať im obecný majetok, prihrávať peniaze miestnym mafiám, ignorovať základné ľudské práva, nepohodlných ľudí pomocou spojencov v polícii a prokuratúre valcovať, exekuovať a nič sa jej nestane. Česť starostom, poslancom a občanom - výnimkám, ktorí proti tejto lúze bojujú.

Takýto je môj názor.

Juraj kukla člen správnej rady Združenie občanov miest a obcí slovenska ZOMOS

 

ZOMOS je organizácia,  ktorá sa na celom Slovensku zaoberá pomocou občnom,  proti nezákonným praktikám v takzvanej "samospráve".

 

 

 

 

 

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Už ste čítali?