V akej žumpe to na zvrchovanom Slovensku žijeme?

Autor: Juraj Kukla | 5.4.2013 o 11:07 | (upravené 5.4.2013 o 11:19) Karma článku: 11,16 | Prečítané:  979x

Vypočul som si záznam zo stretnutia starostov z regiónu Novohradu so známou osobnosťou Pavlom Pachníkom, kde s nim debatovali o zákonnosti v samospráve. http://www.seredonline.sk/clanky/pavol-pachnik-radi-samospravam-ako-nerobit-protizakonne-vzn-ka/

 

1200 poukázaní prokurátorov na protizákonné, protiústavné nariadenia obcí, (VZN) ktorými uvaľujú obce, starostovia, neznalí poslanci, ktorí často nevedia, alebo ani vôbec nič nechú vedieť, povinnosti na občanov a určujú poddaným ako za feudálneho zriadenia sankcie, za ich nedodržanie. Zistil a dotiahol ich do konca, až po protesty prokurátorov a zrušenie nezákonných nariadení jediný človek nášho štátu, Pavol Pachník! A čo keby bolo desať Pachníkov a 3600 zrušených protizákonných VZN, dokopalo by to konečne tento diabolský štát zrenovovať zhumpľovanú samosprávu – samovládu, alebo naopak prideliť jej ešte väčšie právomoci?

Pýtam sa mocipánov v tomto štáte, je toto zákonný koniec, poškodenie občana, nezákonným VZN, uvalenie súdnej exekúcie za postavenie sa na odpor proti protizákonnému VZN, zrušenie protizákonného VZN a často vydanie ďalšieho protizákonného VZN? Toto je riešenie? Takto Vám to vyhovuje súdruhovia, aby ste zastrašovali a úplne ovládali podaných v tomto zhumpľovanom štáte smerujúcom do pekla?

Nestačí miestnym mocipánom, že bezohľadne požívaju všetky požitky, poberajú v tejto katastrofálnej dobe kráľovské platy, dávajú si často kúpeným poslancom schvaľovať odmeny, ( npr. v malej živoriacej obci 1800 Eur a občania žijú z dvesto) že nemajú nad sebou nikoho, nemajú pracovnú dobu, mnohí poberajú ďalšie obrovské peniaze z viacerých stoličiek, ako poslanci v parlamente a šijú si tu pre seba svoje zákony a práve si navrhujú zasa zvýšenie kompetencií? Nestačí že môžu valcovať nepohodlných ľudí ako odtrhnutý vagón, že neexistuje zákon o obecnom zriadení, ktorý by im aspoň za najhrubšie protizákonnosti stanovoval nejaké sankcie tak ako občanom a že orgány činné v trestnom koní ich trestné činy hrajú 23 rokov do autu ako na páse, že je z toho na zvracanie?

Ako to že na starostu môže kandidovať odsúdený človek, starostu môže vykonávať človek bez vzdelania a vedomostí s nedokončenou základnou školou a dostane do rúk obrovskú právomoc ničiť osud obce jej občanom a nariaďovať, trestať, exekuovať nepohodlných občanov?

Toto nestačí! Oni musia ešte vydávať aj svoje vlastné protizákonné nariadenia, nadraďovať ich nad zákony a uvaľovať nimi ďalšie povinnosti a sankcie na občanov !!! V akej žumpe sa to na tomto zvrchovanom Slovensku „plácame ako ryby na suchu“ a dokedy?

Starosta v rozhovore hovorí „ my naozaj nie sme kompetentní, my sme len vykonávatelia ... „ (tak to ste riadne vychytali pán starosta) a na koniec iný rečník za rečníckym stolom číta z jalového nevykonateľného zákona 369 o obecnom zriadení, z tejto sprostej frašky napísanej na oklamanie verejnosti, ako starostovia musia dodržiavať ústavu a všeobecne záväzné právne predpisy a aby toho nebolo dosť, zaklincuje, že následky, prehraté súdy budú za zlé rozhodnutia starostov, samospráv, platiť všetci daňoví poplatníci. Teda aj úplne nevinní ľudia, ktorí platia dane a obecný úrad zďaleka obchádzajú a nechcú s týmto často najväčším hniezdom nezákonností a miestnej mafie nič mať. Strašné kde to žijeme v akom blázinci sa to snažíme o elementárnu zákonnosť, aby nám rôzni mocipáni a 300 exekútorov v štáte nezničilo život?

Tvárime sa, že sa nič nedeje, resp. naši najvyšší vladári v drahých frakoch, v milionových autách, v drahých vilách v Tichomorí sa tvária, že je všetko zo štátom i samosprávou – samovládou v poriadku, že vraj máme demokraciu, najväčší hospodársky rast a trepú nám rôzne kraviny, len aby sprosté volebné stádo pred voľbami znova prekabátili a mohli ho ďalej cynicky vyciciavať. Dáte sa aj vy budúcich voľbách prekabátiť?

Žiadna doterajšia vláda, žiadni politici dvadsať rokov škeriaci sa z obrazoviek, sa nedali dokopať všemožnými aktivitami ľudí z celého štátu, aby odstránili samosprávu-samovládu, tento najnedemokratickejší systém šahajúci na krk každému občanovi, kde diktátor môže beztrestne všetko a občan právo nemá. Boja sa aby neprišli o svoje voličské hlasy, ktoré im starostovia významne zabezpečujú.

Takto účelovo si vyrobili politici z dobrej pôvodnej myšlienky ktorá sa nazývala samospráva, ktorej sme sa spočiatku tešili, príšernú bludu, ktorá môže ako predĺžená ruka najvyšších mocipánov a jej mafie odstraňovať zákonnosť, valcovať ľudí, rozkrádať im obecný majetok, prihrávať peniaze miestnym mafiám, ignorovať základné ľudské práva, nepohodlných ľudí pomocou spojencov v polícii a prokuratúre valcovať, exekuovať a nič sa jej nestane. Česť starostom, poslancom a občanom - výnimkám, ktorí proti tejto lúze bojujú.

Takýto je môj názor.

Juraj kukla člen správnej rady Združenie občanov miest a obcí slovenska ZOMOS

 

ZOMOS je organizácia,  ktorá sa na celom Slovensku zaoberá pomocou občnom,  proti nezákonným praktikám v takzvanej "samospráve".

 

 

 

 

 

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Ficovi nestačila porážka Danka, potreboval ho úplne zosmiešniť

Čo by Fico nesmel urobiť, ak by postupoval podľa ústavy.

KOMENTÁRE

Keď je prezident Zeman bojovníkom za pravdu

Najnovšie ocenenie je mnohým Čechom na smiech.


Už ste čítali?