Uráža Slovákov Jonáš Záborský?

Autor: Juraj Kukla | 30.8.2012 o 16:30 | (upravené 30.8.2012 o 16:41) Karma článku: 13,54 | Prečítané:  3679x

Prečo sa ten slovenský ľud, každého tak bojí ? Doja si ho sťa kravičku a on ticho stojí !Ľudia idú ako ovce, kam ich baran vedie, a ku stolu chodia vtedy, keď je po obede.Vyvolia si za vyslanca, koho im rozkážu, a keď majú raz ruky voľné, sami si ich zaviažu.Či to tak má byť naveky ? Niet Slovákom rady ? Kto si sám nevie byť pánom, nedočká sa vlády !

 


Túto „poplašnú správu“ šíril Jonáš Záborský asi pred 200 rokmi, ale nezabrala. Nemuseli ho za to ani stíhať a už sa to ani nedá. Jeho duša je fuč, no svätá pravda po ňom ostala dodnes. Z jeho slov sa dá usúdiť jedna podstatná vec. Hodne dlho sme už riadni hlupáci, nedokážeme sa poučiť z komunizmu, kapitalizmu ani zo žiadneho izmu, chudoba musí „padnúť na hubu“ a ešte ktovie, ako to dopadne. Zvrhlosť starého feudálneho zriadenia spletenú s novými „izmami“ nedokážeme opustiť. Naopak, vylepšujeme ju až do dnešnej absurdity, šľaháme našich zhrbených živiteľov podaných koľko to ide. Mladí utekajú, starí chorí ostávajú a vladári si bohatstvo odnášajú preč, do bezpečia. Nevieme vyšetriť ani to, kto vládne vláde a odnáša si Slovensko.

Určite tu nie sú všetci ľudia hlúpi, ale rozhoduje väčšina. Väčšina našich demokratických pracovitých, bohabojných i ateistických ľudí, poctivo makajúcich za mizerných tristo Európskych zmeniteľných peňazí od rána do večera, ktorá po každých voľbách tvrdí „aj som ho nevolil“. Tancujú bez vlastného rozumu ako na planéte opíc, trepú sa v slučkách zlých a rafinovaných goríl, ktoré im vyoperovali rozum a robia si z nich novodobých otrokov. Striehnu na ich klietky, uvaľujú neznesiteľné dane, poplatky, pokuty, vyrábajú jednostranné zákony na zotročovanie, exekuujú, posielajú svojich drábov na kontroly a so smiechom si verejne udeľujú zlaté stá miliónové padáky. Plnia svoje mešce v zmysle zákona, ešte stále môžu! Znechutený ľud im to ešte stále toleruje. Nie sú obyčajní, ešte stále sa hrajú na nadľudí. Udeľujú si podľa potreby aj rozum, akademické tituly a požitky od výmyslu sveta.

A čo na to ľud slovenský?

Ľudia idú ako ovce, kam ich baran vedie a ku stolu chodia vtedy, keď je po obede. A či to má byť tak naveky? Niet Slovákom rady? Dočkáme sa my niekedy, trošku slušnej vlády? Kedy bude ujo vedieť či môže či musí, kedy budú ľudia vedieť, kto kradne, naše zlaté husi ? Jedna vec je ale istá, už aj hlupák musí, už aj slepí začal vidieť, že toto sa mu hnusí.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Žilinská nemocnica varuje pred režimom vojnovej medicíny

Bojnická nemocnica už nevie vyčleniť ďalšie lôžka pre pacientov s Covidom

Dobré ráno

Dobré ráno: V Poľsku sú ľudia už týždeň v uliciach, zúri tam kultúrna vojna

Do protestov sa zapájajú desaťtisíce ľudí.

Fico žije v atmosfére strachu, jeho ľudia končia v putách

Šéf Smeru sa zastal viacerých zadržaných.


Už ste čítali?