Posielam "prosbu" na Ústavný súd SR

Autor: Juraj Kukla | 23.2.2012 o 19:42 | (upravené 23.2.2012 o 20:03) Karma článku: 12,95 | Prečítané:  884x

Mne sa to zdá ponižujúce, nezodpovedné a účelové a keby som sa nebál trestného stíhania napísal by som to úplne inak. Ústavný súd SR už dávno dostal dve podania od p. Čentéša a p.Trnku vo veci funkcie generálneho prokurátora. Na ich výsledok čaká celý štát, záleží od nich vymenovanie generálneho prokurátora, „čaká“ na ne p. Prezident Gašparovič a Ústavný súd ktorý patrí Slovenskej republike, nieje dodnes schopný rozhodnúť. Samozrejme, ľudia neveria že je to náhoda. Neveria že je to k vôli nedostatku času, ani nezávislosti súdu, ale k vôli závislosti. Vyvrátiť to môžu jedine tak, že okamžite ešte pred voľbami rozhodnú.

 

VEC: Prosba Ústavnému súdu SR

Vážený Ústavný súd SR,

Obraciam sa na Vás s p r o s b o u a je to prosba celého štátu. Viem že vy túto prosbu občanov môžete hodiť do koša a povedať, že prosba Ústavnému súdu je irelevantný postup, no verím že to neurobíte!

Prosím prestane už traumatizovať náš národ, konajte aj keď ste nezávislý. Prosím rozhodnite neodkladne vo veci podnetov p. Trnku a p. Čentéša, ktoré už dávno riešite. Aký trestný čin by ste spáchali, keby ste toto dôležité rozhodnutie pre celý náš národ vydali v reálnom čase?

Na Vaše rozhodnutie čaká p. prezident SR Gašparovič a čakajú naň milióny občanov Slovenskej republiky, ktorí aj k vôli tomuto vyšli do ulíc a žiadajú, aby sa v tejto veci okamžite rozhodlo. Určite nemusím upozorňovať aká dôležitá je funkcia generálneho prokurátora a to najmä v takýchto pohnutých časoch, keď je podozrenie, že najvyšší politici sú riadne namočení v špinavostiach, no oni si s úsmevom znova kandidujú a je podozrenie, že na Generálnej prokuratúre v šuplíku, ležia dôkazy, cédečká s databázou kauzy BMG kde sa údajne mnohí politici nabalili a ktovie čo všetko iné.

Vážený Ústavný súd, na Slovensku vyše pol roka nemáme generálneho prokurátora SR, lebo pán prezident odmieta vymenovať pána Čentéša, ktorého právoplatne zvolila Národná rada SR a zasa len čaká na Vás. P. Prezidentovi nestačí že p. Čentéš spĺňa odborné podmienky, nestačí mu ani Vaše rozhodnutie že voľba generálneho prokurátora je právoplatná a legálna a odmieta aj tak p. Čentéša vymenovať. Ľudia si ale myslia, že je to úplne inak a prestávajú aj Ústavnému súdu SR dôverovať, prestávajú veriť že Ústavný súd je Slovenskej republiky a začínajú mať podozrenie, že tiež patrí záujmovým skupinám. V celom štáte vznikajú dohady „komu patrí p. prezident a čí je Ústavný súd SR“ ? Pre čo v takejto závažnej veci nášho štátu, týkajúcej sa všetkých občanov ste záhadne ani dodnes nerozhodli a iní to už berú tak, že rozhodujete podľa toho, kto je pri moci.

Vážený Ústavný súd, prosím dajte už štátu a pánu prezidentovi rozhodnutie, nech nemusí na Vás čakať, nech môže konať.

Ja osobne som v tejto veci podnikol čo bolo v silách občana SR a podal som Národnej rade SR trestné oznámenie na p. prezidenta, lebo mám podozrenie, že koná protiprávne. Žiadal som, aby v zmysle Čl. 107 Ústavy SR NR SR konala. NR SR podnet prijala, no nezmohla sa ani len na vydanie uznesenia, ktorým by oficiálne vyzvala p. prezidenta, lebo KDH nezahlasovalo a v súčasnosti Vám údajne plánujú podávať ďalší pluralistický podnet o ktorom si neviem predstaviť, kedy by mohol prísť na rad.

Pre to Vás prosím vážený Ústavný súd SR, rozhodnite o podnetoch p. Čentéša a p. Trnku nech p. prezident môže neodkladne konať, aj tak sú občania nášho štátu presvedčení, že už dávno máte rozhodnuté a toto je len akási nechutná hra. Myslia si, že sa naťahuje len čas, aby sa zabránilo riadnemu vyšetreniu prípadu „Gorila“ a ďalším kauzám, že nejaká politická strana Ústavnému súdu SR nariaďuje, aby rozhodnutie nevydal a robil účelové prieťahy a násilne čakal do volieb, kto sa dostane moci.

 

S úctou Juraj Kukla

 

Kandidujem do NR SR ako nezávislý na kandidátke Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti. Toto je ale moja osobná aktivita s ktorou som začal, keď som ešte nevedel že budem kandidovať a robím ju preto, že som veľa krát skončil na GPSR odkiaľ prichádza 22 rokov tá istá odpoveď „zamietame“.

 

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Už ste čítali?