Posielam "prosbu" na Ústavný súd SR

Autor: Juraj Kukla | 23.2.2012 o 19:42 | (upravené 23.2.2012 o 20:03) Karma článku: 12,95 | Prečítané:  790x

Mne sa to zdá ponižujúce, nezodpovedné a účelové a keby som sa nebál trestného stíhania napísal by som to úplne inak. Ústavný súd SR už dávno dostal dve podania od p. Čentéša a p.Trnku vo veci funkcie generálneho prokurátora. Na ich výsledok čaká celý štát, záleží od nich vymenovanie generálneho prokurátora, „čaká“ na ne p. Prezident Gašparovič a Ústavný súd ktorý patrí Slovenskej republike, nieje dodnes schopný rozhodnúť. Samozrejme, ľudia neveria že je to náhoda. Neveria že je to k vôli nedostatku času, ani nezávislosti súdu, ale k vôli závislosti. Vyvrátiť to môžu jedine tak, že okamžite ešte pred voľbami rozhodnú.

 

VEC: Prosba Ústavnému súdu SR

Vážený Ústavný súd SR,

Obraciam sa na Vás s p r o s b o u a je to prosba celého štátu. Viem že vy túto prosbu občanov môžete hodiť do koša a povedať, že prosba Ústavnému súdu je irelevantný postup, no verím že to neurobíte!

Prosím prestane už traumatizovať náš národ, konajte aj keď ste nezávislý. Prosím rozhodnite neodkladne vo veci podnetov p. Trnku a p. Čentéša, ktoré už dávno riešite. Aký trestný čin by ste spáchali, keby ste toto dôležité rozhodnutie pre celý náš národ vydali v reálnom čase?

Na Vaše rozhodnutie čaká p. prezident SR Gašparovič a čakajú naň milióny občanov Slovenskej republiky, ktorí aj k vôli tomuto vyšli do ulíc a žiadajú, aby sa v tejto veci okamžite rozhodlo. Určite nemusím upozorňovať aká dôležitá je funkcia generálneho prokurátora a to najmä v takýchto pohnutých časoch, keď je podozrenie, že najvyšší politici sú riadne namočení v špinavostiach, no oni si s úsmevom znova kandidujú a je podozrenie, že na Generálnej prokuratúre v šuplíku, ležia dôkazy, cédečká s databázou kauzy BMG kde sa údajne mnohí politici nabalili a ktovie čo všetko iné.

Vážený Ústavný súd, na Slovensku vyše pol roka nemáme generálneho prokurátora SR, lebo pán prezident odmieta vymenovať pána Čentéša, ktorého právoplatne zvolila Národná rada SR a zasa len čaká na Vás. P. Prezidentovi nestačí že p. Čentéš spĺňa odborné podmienky, nestačí mu ani Vaše rozhodnutie že voľba generálneho prokurátora je právoplatná a legálna a odmieta aj tak p. Čentéša vymenovať. Ľudia si ale myslia, že je to úplne inak a prestávajú aj Ústavnému súdu SR dôverovať, prestávajú veriť že Ústavný súd je Slovenskej republiky a začínajú mať podozrenie, že tiež patrí záujmovým skupinám. V celom štáte vznikajú dohady „komu patrí p. prezident a čí je Ústavný súd SR“ ? Pre čo v takejto závažnej veci nášho štátu, týkajúcej sa všetkých občanov ste záhadne ani dodnes nerozhodli a iní to už berú tak, že rozhodujete podľa toho, kto je pri moci.

Vážený Ústavný súd, prosím dajte už štátu a pánu prezidentovi rozhodnutie, nech nemusí na Vás čakať, nech môže konať.

Ja osobne som v tejto veci podnikol čo bolo v silách občana SR a podal som Národnej rade SR trestné oznámenie na p. prezidenta, lebo mám podozrenie, že koná protiprávne. Žiadal som, aby v zmysle Čl. 107 Ústavy SR NR SR konala. NR SR podnet prijala, no nezmohla sa ani len na vydanie uznesenia, ktorým by oficiálne vyzvala p. prezidenta, lebo KDH nezahlasovalo a v súčasnosti Vám údajne plánujú podávať ďalší pluralistický podnet o ktorom si neviem predstaviť, kedy by mohol prísť na rad.

Pre to Vás prosím vážený Ústavný súd SR, rozhodnite o podnetoch p. Čentéša a p. Trnku nech p. prezident môže neodkladne konať, aj tak sú občania nášho štátu presvedčení, že už dávno máte rozhodnuté a toto je len akási nechutná hra. Myslia si, že sa naťahuje len čas, aby sa zabránilo riadnemu vyšetreniu prípadu „Gorila“ a ďalším kauzám, že nejaká politická strana Ústavnému súdu SR nariaďuje, aby rozhodnutie nevydal a robil účelové prieťahy a násilne čakal do volieb, kto sa dostane moci.

 

S úctou Juraj Kukla

 

Kandidujem do NR SR ako nezávislý na kandidátke Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti. Toto je ale moja osobná aktivita s ktorou som začal, keď som ešte nevedel že budem kandidovať a robím ju preto, že som veľa krát skončil na GPSR odkiaľ prichádza 22 rokov tá istá odpoveď „zamietame“.

 

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Ficovi nestačila porážka Danka, potreboval ho úplne zosmiešniť

Čo by Fico nesmel urobiť, ak by postupoval podľa ústavy.

KOMENTÁRE

Keď je prezident Zeman bojovníkom za pravdu

Najnovšie ocenenie je mnohým Čechom na smiech.


Už ste čítali?