Podal som trestné oznámenie na prezidenta - ako to pokračuje?

Autor: Juraj Kukla | 25.1.2012 o 18:11 | (upravené 25.1.2012 o 22:15) Karma článku: 13,30 | Prečítané:  1947x

Dnes ráno som  už aj osobne doručil oznámenie o skutočnostiach nasvedčujúcich spáchaniu trestného činu, voči konaniu prezidenta Gašparoviča, kompetentnému orgánu, Predsedovi Národnej rady SR Pavlovi Hrušovskámu a poslancom NRSR. Podnet prebrala podateľňa, nemôžu hovoriť že neexistuje, všetko je riadne pečiatkou a podpisom posvätené!

Prezidenta možno stíhať za úmyselné porušenie ústavy, alebo vlastizradu. O podaní obžaloby na prezidenta rozhoduje a podáva ju, Národná rada Slovenskej republiky. Odsudzujúce rozhodnutie Ústavného súdu SR znamená stratu funkcie a spôsobilosti túto funkciu opätovne získať, toto hovorí naša Ústava SR Čl. 107.

Ja ako „podaný občan v tomto právnom“ štáte viem, aká dôležitá funkcia je Generálny prokurátor SR a na konanie pána prezidenta v tejto závažnej veci mám svoj názor, čítajte v predchádzajúcich mojich článkoch. npr tu: http://kukla.blog.sme.sk/c/286930/Dost-bolo-vyziev-prezidentovi-pHrusovsky-poslanci-treba-konat.html

Aká zmena sa teda dnes udiala ? Zásadná!

Kompetentný orgán NRSR má od dnes na stole relevantný podpísaný podnet, nie sú to žiadne plané výzvy. Kompetentný orgán ho musí riešiť a musí sa vyjadriť, či to čo koná pán prezident s nevymenovaním zvoleného Generálneho prokurátora, nerešpektovaním hlasovania poslancov NRSR a rozhodnutia Ústavného súdu o právoplatnosti tejto voľby je „dobročinnosť, trestný čin, alebo nič“, a čo a kedy mienia v tom ďalej konať! Predseda NR SR pán Hrušovský a všetci poslanci určite vedia, čo by teraz konať mali.

Celý štát očakáva odpoveď na túto otázku. Od pondelka zasadá Národná rada SR. Predseda Národnej rady podnet má, bol požiadaný aby ho doručil všetkým poslancom NRSR a aby ho NRSR neodkladne riešila.

Sledujme všetci čo urobia! Či budú zasa len vyzývať a vyzývať, alebo budú relevantne konať, aby celý štát i zahraničie malo z nich radosť, ako si na Slovensku ctia Ústavu, ako hlasujú podľa Čl. 73 Ústavy SR, podľa svojho svedomia a presvedčenia a nie sú viazaní príkazmi.

Kandidujem ako nezávislý na kandidátke OBYČAJNÝCH ĽUDÍ a nezávislých osobností a tento článok vyjadruje môj osobný postoj, ktorý môže, ale nemusí byť zhodný spostojmi a názormi iných kandidátov. V mnohých názoroch sa zhodujeme, v iných zasa nie a považujem to za správne. Prekáža mi umelá a falošná názorová jednota členov strán a hnutí a otvorene sa hlásim k vlastným názorom bez ohľadu na to,či vyhovujú väčšine. Rozdiely nás nedelia, ale spájajú, ak spolu hľadáme cestu k pravde.


 

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Už ste čítali?