Dosť bolo výziev prezidentovi, p.Hrušovský, poslanci, treba konať!

Autor: Juraj Kukla | 22.1.2012 o 11:38 | (upravené 25.1.2012 o 5:46) Karma článku: 11,63 | Prečítané:  689x

Aj ja som tiež najprv vyzýval, všetkých členov vlády i p. premierku, aj ja som bol pred jeho palácom, kričal na neho a on sa neunúval vyjsť ani na dvor pred palác, pozdraviť "podaný" sklamaný ľud a odpovedať mu. Vyzývali mnohí, písali, prosili a on všetkých dodnes "mastí" a p.Trubač "monotónne trúbi a trúbi", že všetko je OK, prezident nemusí, no ja tomu stále neverím! Chcem aby zodpovedný orgán konal a  rozhodol či ide o trestný čin, alebo nejde.  Teraz po pol roku ide vyzývať zasa pán predseda NR Hrušovský a ja zasa vyzývam p. Hrušovského a všetkých poslancov NR SR, resp. ja už nevyzývam.

Podávam druhé, tento krát úplne relevantné oznámenie o skutočnostiach nasvedčujúcich spáchaniu trestného činu, žiadam predsedu Národnej rady SR, aby môj podnet okamžite riešil v zmysle Čl. 17 Ústavy SR na najbližšom zasadaní Národnej rady, aby oznámil mne a celému štátu  prijaté opatrenia.

Ak nie, sme banánová republika, ctihodní ošúchaní politici nie sú ctihodní, (česť výnimkám) treba novú revolúciu, aby zmizli do pekla a nechali aj nás obyčajných ľudí  žiť!

P.S. Túto vec som začal,  keď som ešte ani netušil,   že budem kandidovať do NR SR.

 

Vážený pán

Predseda Národnej rady SR

Pavol Hrušovský

22. januára 2012

VEC: Oznámenie o skutočnostiach nasvedčujúcich spáchaniu trestného činu

Po mojej výzve všetkým ministrom a premierke vlády SR, po podaní podnetu na GPSR, Vám podávam toto trestné oznámenie. Na základe konania prezidenta SR Ivana Gašparoviča, ignorovania výziev od viacerých poslancov NR SR vo veci nevymenovania zvoleného generálneho prokurátora SR vidím, že pán prezident všetky naše i Vaše výzvy ignoruje. Z jeho konania som nadobudol podozrenie, že moju vlasť zrádza, dopúšťa sa trestného činu vlastizrady.

O d ô v o d n e n i e

Som toho názoru, že úmyselne sťažuje alebo marí splnenie veľmi dôležitej úlohy, marí zákonný výkon svoje funkcie prezidenta, keď odmieta vymenovať legitímne Národnou radou SR zvoleného Generálneho prokurátora SR JUDr. Jozefa Čentéša a cez svojho hovorcu odkazuje, že nie je viazaný žiadnym termínom. Podľa môjho názoru, ak Ústava SR ustanovuje že prezident „vymenováva“ generálneho prokurátora, neznamená to za rok, alebo po voľbách, alebo nikdy, ale neodkladne, ako náhle je rozhodnuté, že bol zákonne zvolený. O tom že pán Čentéš bol zákonne zvolený za generálneho prokurátora SR v júni 2011, dávno rozhodol Ústavný súd SR, ale pán prezident ho napriek rozhodnutiu Ústavného súdu SR dodnes odmieta vymenovať. Mám podozrenie, že pánovi prezidentovi niekto takéto konanie nariaďuje !!!

Generálny prokurátor SR je nesporne kľúčová osoba v oblasti zachovania zákonnosti v našom štáte, ktorá je v súčasnosti, ako všetci sledujeme, akciou Gorila zásadne nabúraná. Nevymenovaním národnou radou zvoleného generálneho prokurátora a to obzvlášť za tohto stavu, pán prezident dostáva podľa mňa náš štát do pozície, kde neplatia základné princípy právneho štátu, kde sa nemusí rešpektovať Ústava SR, ani rozhodovanie najvyššieho zákonodarného orgánu NRSR a občania sa oprávnene môžu domnievať, že rozhodovanie o takýchto zásadných veciach ovládajú nejaké „temné sily“.

Svojim konaním podľa mňa, de-facto verejne dáva najavo občanom nášho štátu: „Nerešpektujem zákony, ignorujem Ústavu SR a nič sa mi nestane, lebo som chránený imunitou“ a tento stav na Slovensku sledujú členské štáty Európskej únie a celý svet.

Vážený pán predseda Národnej rady, som presvedčený, že NR SR mala v takejto zásadnej veci už dávno z vlastnej iniciatívy riadne konať a nie donekonečna len vyzývať! Preto, že sa tak dodnes nestalo, žiadam Vás, aby ste tento podnet neodkladne doručili všetkým poslancom národnej rady SR, rokovali o ňom na najbližšom zasadaní NRSR a konali v zmysle

Čl. 107 Ústavy SR.

Prezidenta možno stíhať iba za úmyselné porušenie ústavy alebo za vlastizradu. O podaní obžaloby na prezidenta rozhoduje Národná rada Slovenskej republiky trojpätinovou väčšinou hlasov všetkých poslancov. Obžalobu podáva Národná rada Slovenskej republiky na Ústavný súd Slovenskej republiky, ktorý o nej rozhodne v pléne. Odsudzujúce rozhodnutie Ústavného súdu Slovenskej republiky znamená stratu funkcie prezidenta a spôsobilosti túto funkciu opätovne získať.

Vážený pán predseda NRSR, verím že ma o prijatých opatreniach budete informovať.

 

S úctou Juraj Kukla,

člen správnej rady Združenia občanov miest a obcí Slovenska - ZOMOS, 91625 Brunovce 83

ZOMOS - Združenie občanov miest a obcí Slovenska, Hlavná ul. 249, 951 06 Vinodol

 

Kandidujem ako nezávislý na kandidátke OBYČAJNÝCH ĽUDÍ a nezávislých osobností a tento článok vyjadruje môj osobný postoj, ktorý môže, ale nemusí byť zhodný spostojmi a názormi iných kandidátov. V mnohých názoroch sa zhodujeme, v iných zasa nie a považujem to za správne. Prekáža mi umelá a falošná názorová jednota členov strán a hnutí a otvorene sa hlásim k vlastným názorom bez ohľadu na to,či vyhovujú väčšine. Rozdiely nás nedelia, ale spájajú, ak spolu hľadáme cestu k pravde.

 

 

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Už ste čítali?